Од УХМР известуваат дека цремето денес ќе биде сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 5, а максималната од 16 до 23 степени.

Во Скопје, сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 20 степени.

Од УХМР известуваат дека следува период на стабилно, претежно сончево и потопло време со пораст на дневните температури. До четврток  утринските температури на места ќе бидат под нулата. Од сабота ќе има извесно зголемување на облачноста.

Во Скопје сончево со слаб североисточен ветер. Т-ра 0/19 степени.

Од УХМР известуваат дека следува период на стабилно претежно сончево и се потопло време. До четврток наутро утринските температури ќе бидат понекаде неколку степени под нулата, а потоа малку ќе се покачат. Од четврток дневните температури во повеќе населени места ќе се над дваесетиот степен.

Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во јужните делови пооблачно. Ќе дува умерен североисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 6, а максималната од 10 до 17 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со умерен североисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 17 степени.