Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната од 28 до 35 степени. УВ=8

Во Скопје сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Т-ра 14 / 33 степени.