Печати

Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната од 28 до 35 степени. УВ=8

Во Скопје сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Т-ра 14 / 33 степени.

Посети: 91