Од УХМР известуваат дека денес времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 и 13, а максималната од 22 до 28 степени.

Во Скопје сончево и топло. Т-ра: 10 / 27 степени.