Од УХМР известуваат дека денес времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од 2 до 10, а максималната од 23 до 29 степени.

Продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.