Печати

Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во јужните делови пооблачно. Ќе дува умерен североисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 6, а максималната од 10 до 17 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со умерен североисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 17 степени.

Посети: 21