Печати

Од УХМР известуваат дека цремето денес ќе биде сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 5, а максималната од 16 до 23 степени.

Во Скопје, сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 20 степени.

Посети: 23