Од УХМР известуваат дека денес времето ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 11 степени.

Во Скопје, променливо облачно со повремени сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне 7 степени